Nejčastější dotazy

Čím se liší thajská masáž od masáže klasické?

Největší rozdíl je v účinku. Zatímco klasická evropská masáž se soustřeďuje na jednu nebo několik svalových skupin, thajská se věnuje celému tělu. Působí na víc svalů najednou a protahuje se při ní celé tělo. Thajská masáž navíc pracuje s reflexními a akupresurními body, o kterých se věří, že mají vliv na celkové zdraví člověka. Stlačováním těchto bodů totiž proudí energie celým tělem.

 

Může thajská masáž bolet?


Ano, thajská masáž bolet může. Představte si, že máte blok například v zádech nebo natažený sval, jeho hnětení a napravování potom samozřejmě může bolet. Bolest je naopak signálem, že se v těle něco děje a sval se uvolňuje, odeznít může večer nebo i druhý den, ale není to známka špatně prováděné masáže. Také je důležité s masérkou komunikovat a sdělovat jí své pocity. Zdá-li se Vám masáž příliš jemná, nebo naopak příliš tvrdá, sdělte jí to, ona se pak přizpůsobí Vašim potřebám.Pokud jdete na thajskou masáž z preventivních důvodů a s žádným problémem, thajská masáž většinou nebolí. Je však nutné také zdůraznit, že existuje mnoho druhů thajských masáží a kdo má i sebemenší strach z bolesti, může zkusit naše relaxační masáže, jako je například aromaolejová masáž.

 

Jak často by měl člověk chodit na thajskou masáž?


Jako příjemnou relaxaci můžete absolvovat thajskou masáž, jak často si přejete. Pokud nemáte žádné zdravotní potíže a rádi byste jim předcházeli, stačí návštěva jednou za 2 týdny až měsíc. Ušetříte tak namáhané krční svalstvo, předejdete bolestem hlavy a protáhnete ztuhlé svaly. Prospějete krevnímu oběhu, posílíte nervovou soustavu, zklidníte mysl a celkově se budete cítit plni energie. V případě vážnějších obtíží pohybového aparátu, při migrénách, nespavosti či stresu si thajskou masáž dopřejte častěji.

 

Existují nějaká omezení v tom, kdo může thajskou masáž podstoupit?


Omezení jsou jen zcela minimální. Na masáže mohou chodit například i těhotné ženy, ženy krátce po porodu. Masérka vždy přihlédne ke zdravotnímu stavu nebo v tomto případě k období těhotenství a thajskou masáž upraví tak, aby měla největší účinek a nebyla nijak závadná. Masáž je potom více relaxační a zaměřená na partie, které jsou u těhotných žen problematické, například záda či oteklé nohy, budoucí strie atd. Nedoporučuje se však, aby na masáž chodili lidé s hojícími se zlomeninami, při zranění kůže nebo při onemocnění rakovinou. Masáž totiž urychluje proudění krve v těle a mohlo by dojít k urychlení průběhu nemoci.

 

thai_2048 (48 of 81)